Vitamín C nejen jako podpora imunity

VITAMÍN C_1

 

C jako citron

Když se řekne vitamín C, každému se vybaví citron a obrana proti nachlazení. Samozřejmě je vitamín C skvělou podporou pro náš organismus hlavně v přicházejících chladných dnech, kdy každého druhého schvátí nějaká nemoc. 

Další výhody vitamínu

Ale vitamín má i mnoho dalších výhod, navíc s těmi citrony a obsahem vitamínu v nich to také není tak horké. Na tyhle výhody a kde vitamín čerpat si povíme právě v dnešním článku.

Vitamín bychom tedy měli využívat v první řadě v období, kdy jsme více náchylní k nachlazení a také při rekonvalescenci. Dále přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pomáhá také proti alergiím a bojuje s infekcemi.  

Dalším přínosem je, že vitamín zlepšuje zdraví srdce a reguluje krevní tlak. 

Pokud máte problém s dásněmi, různé záněty nebo Vás trápí krvácení dásní, také byste měli zařadit tento vitamín do svého denního příjmu vitamínů a minerálů.

A takovou třešničkou na dortu je zlepšení nálady při dostatečném příjmu vitamínu a také více energie během dne. 

Kde můžete vitamín C získat?

Kladete si určitě otázku, kde čerpat vitamín a kde najdete nejlepší zdroje? Kromě citronů je vitamín obsažen v ovoci a v zelenině. Měli byste proto zařadit okolo 500g - 1 000g zeleniny během dne a alespoň pár kousků ovoce. Neměli bychom ale zapomenout, že při tepelné úpravě zeleniny a ovoce se vytrácí množství vitamínu C. Uvádí se, že může zmizet až 10 % vitamínu během 5 minut vaření, protože tento vitamín je velmi citlivý na teplo.

Nejlepším řešením je poté suplementace a čerpání vitamínu z doplňků stravy. 

Glamurfit doporučuje:  VITAMINE C 1000 with rose hips více zde.

 

VITAMINE C 1000mg


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.