Vitamín C nejen jako podpora imunity

VITAMÍN C_1

 

C jako citron
Když se řekne vitamín C, každému se vybaví citron a obrana proti nachlazení. Samozřejmě je vitamín C skvělou podporou pro náš organismus hlavně v přicházejících chladných dnech, kdy každého druhého schvátí nějaká nemoc. 
 
Další výhody vitamínu
Ale vitamín má i mnoho dalších výhod, navíc s těmi citrony a obsahem vitamínu v nich to také není tak horké. Na tyto výhody a kde vitamín čerpat si povíme právě v dnešním článku.
Vitamín bychom tedy měli využívat v první řadě v období, kdy jsme více náchylní k nachlazení a také při rekonvalescenci. Dále přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pomáhá také proti alergiím a bojuje s infekcemi.  
Dalším přínosem je, že vitamín zlepšuje zdraví srdce a reguluje krevní tlak. 
Pokud máte problém s dásněmi, různé záněty nebo vás trápí krvácení dásní, také byste měli zařadit tento vitamín do svého denního příjmu vitamínů a minerálů.
A takovou třešničkou na dortu je zlepšení nálady při dostatečném příjmu vitamínu a také více energie během dne. 
 
Kde můžete vitamín C získat?
Kladete si určitě otázku, kde čerpat vitamín a kde najdete nejlepší zdroje? Kromě citronů je vitamín obsažen v ovoci a v zelenině. Měli byste proto zařadit okolo 500–⁠1 000 g zeleniny během dne a alespoň pár kousků ovoce. Neměli bychom ale zapomenout, že při tepelné úpravě zeleniny a ovoce se vytrácí množství vitamínu C. Uvádí se, že může zmizet až 10 % vitamínu během 5 minut vaření, protože tento vitamín je velmi citlivý na teplo.
Nejlepším řešením je poté suplementace a čerpání vitamínu z doplňků stravy. 
 
 
V případě dotazů jsme vám kdykoliv k dispozici a můžete nás kontaktovat pomocí předpřipraveného formuláře.
 
Nezapomeňte sledovat naše další články, které pro vás připravujeme.

 

VITAMINE C 1000mg