Patří chlorella mezi nejúčinnější doplňky stravy?

Patří CHLORELLA mezi nejúčinnější doplňky stravy_ (1)

V dnešní nabídce doplňků stravy a zdravé výživy se lehce ztratíme. Hledáme to nejlepší pro naše zdraví, ale jsme zaplaveni informacemi, které si někdy i protiřečí, takže může být těžké se v nich orientovat. Nicméně od té doby, co se chlorella objevila na trhu, uběhlo již mnoho let. Díky tomu, že si své místo mezi výživovými doplňky stabilně drží, se můžeme domnívat, že to, co chlorella „slibuje“, také skutečně nabízí, jinak by o ni lidé už dávno ztratili zájem.
 
Čím si chlorella získala pozornost 
Tato jednobuněčná sladkovodní řasa je tolik vyhledávaná především pro své detoxikační vlastnosti a pro široké spektrum hodnotných látek. Uvést můžeme například hořčík, železo, mnohé aminokyseliny, chlorofyl a vitamíny skupiny B, včetně vitamínu B12, jehož častý nedostatek mívají vegetariáni. Chlorella obsahuje antioxidanty, které nás chrání před volnými radikály, podporuje přirozenou obranyschopnost a stabilizuje krevní cukr.
 
Detoxikace 
Dostatek vlákniny v chlorelle není jediným důvodem, proč se zrovna ona stala výborným chelačním prostředkem. Těžké kovy a jiné toxiny napomáhá vylučovat i skrze močový systém. Chlorofyl, barvivo nacházející se v zelených rostlinách, zase čistí krev. Chlorella je tedy jakási multifunkční čistící rostlina.
 
Zdravé střevo
Lidé, kteří se léčí antibiotiky ocení zase její schopnost udržovat střevní mikroflóru v dobrém stavu. Chlorella totiž slouží i jako prebiotikum, takže vytváří vhodné prostředí pro střevní bakterie. Dnes už se objevuje čím dál více informací ohledně tzv. „druhého mozku“, jak se přezdívá našim střevům. Ukazuje se, že jejich činnost je mnohem důležitější, než jsme si doposud mysleli. Antibiotika střevní mikroflóru často ničí a je třeba užívat laktobacily, aby se střevní rovnováha opět obnovila. Laktobacily ale potřebují správné prostředí – a právě tady se hodí chlorella. Za zmínku stojí i fakt, že chlorella má více betakarotenu než mrkev a naše tělo si tento betakaroten dokáže proměnit ve vitamín A, který je mimo jiné důležitý i pro tlusté střevo. Zároveň má chlorella dostatek již zmíněné vlákniny, která se osvědčila jak při vylučování toxinů, tak při udržování zdravého fungování střev.
 
Co je dobré vědět
Dbejte na kvalitu. Některé nabízené tablety či kapsle s chlorellou mohou obsahovat přílišné množství plniv, někdy až polovinu. Pokud berete vitamín C, užívejte ho od chlorelly s větším časovým rozestupem, protože jejich společné působení by u větších dávek vitamínu C mohlo negativně ovlivnit detoxikaci. Jinak je ale chlorella skvělým pomocníkem ke zdraví, lze ji brát dlouhodobě a předávkování je u obvyklých dávek velice nepravděpodobné. Mohou ji užívat těhotné i kojící matky. Dávku je dobré navyšovat, takže klidně začněte jednou kapsli a každý další den o jednu přidejte. Nejlepší je brát chlorellu nalačno. Není se prakticky čeho bát – její účinky jsou prověřené časem.
 
Glamurfit doporučuje:  CHLORELLAX DETOX 500 mg.
 
 V případě dotazů jsme vám kdykoliv k dispozici a můžete nás kontaktovat pomocí předpřipraveného formuláře.
 
Nezapomeňte sledovat naše další články, které pro vás pravidelně připravujeme.
 

Patří CHLORELLA mezi nejúčinnější doplňky stravy_ (3)