Milujeme hory: Výšlapy, které vám budou brát dech

Návrh bez názvu - 2021-02-14T220159.036

Lyžařům ani milovníkům snowboardu koronavirová pandemie příliš nepřeje. To však neznamená, že si hory musí letos odpustit. Stačí, když si místo lyží vezmou pevné, pohodlné boty a dostatek teplého oblečení. Máte všechno po ruce? Tak vzhůru na jeden z horských vrcholů!

V České republice i přilehlém zahraničí se nachází celá spousta hor, které sice můžete sjet na lyžích nebo na snowboardu, ale také je můžete pěkně vyjít pěšky. Odměnou budou nádherné výhledy a předně skvělý pocit z překonání sebe sama. Který výšlap a na jakou horu učiníte nejdříve?

Výšlapy na horské vrcholy, které berou dech

Vzhůru na vrchol nejvyšší hory Česka!

Jak již bylo zmíněno, naše česká krajina nabízí mnoho působivých vrcholů, které snadno zdoláte i po svých, nejen na lyžích nebo běžkách. Za královnu českých pohoří lze označit krkonošskou Sněžku, která je také známá jako "nejvyšší hora České republiky". Když lidé cestují do této části horské oblasti, Sněžka je jejich hlavním cílem. Tomu se ostatně nelze divit - výhledy, které její vrchol nabízí, neuvidíte nikde jinde na světě! Jen se tedy musí "vychytat" počasí. Když padne mlha, nevidí se ani na krok. 

Možností, jak se na vrchol nejvyšší hory Česka dostat, je celá spousta. Jednou z nich je cesta lanovkou, ale daleko zdravější a přínosnější je vydat se po některé z nabízejících se stezek. Trumfnete si na tu nejobtížnější, modře zbarvenou?

Až nahoru na Praděd

Morava nabízí taktéž řadu krásných hor. Jednou z nich je Praděd, na jehož vrcholu se tyčí známá rozhledna. Pokud se budete v Jeseníkách nacházet, tento vrchol, který je tím nejvyšším Hrubého i Nízkého Jeseníku, rozhodně navštivte. 

Pokud se sem vydáte za dob uvolněných opatření, můžete navštívit nejen zmiňovanou rozhlednu, ale také restauraci, která nabízí občerstvení všem hladovým turistům. 

Na Lysou horu při východu slunce

Mezi romantické a krapet náročné výlety patří výšlap na Lysou horu, kterou najdete v Moravskoslezkých Beskydech. I když mluvíme o výšlapu, který není určen pro věčné povaleče bez pravidelného pohybu, jedná se o zážitek, na který člověk nezapomene. Zejména, pokud se sem vydá těsně před východem slunce. 

Právě v tomto časovém rozmezí zde najdete nejvíce turistů. Lysá hora je totiž stejně jako při východu, tak při západu naprosto kouzelná. Doporučujeme si tedy přivstat, vzít s sebou proteinový nápoj Whey Protein Women's Diamond - Chocolate do shakeru jako snídani a přidat do kroku, ať to neprošvihnete. Byla by to škoda!

Za Klíčem do Lužičkých hor

Patříte mezi milovníky nádherných vyhlídek? Jedna taková vás čeká v Lužických horách, kde najdete vrchol jménem Klíč. Mluvíme o čtvrté nejvyšší hoře zdejšího pohoří, odkud se nabízí výhled například na Nový Bor, dále na Ještěd nebo České středohoří. Opět se vyplatí přivstat si a vydat se sem za úsvitu. To bude, panečku, romantika!

Buďte fit s doplňky stravy Glamurfit.cz

Nejen dostatečný pohyb prospívá člověku. Také doplňky stravy dopomáhají k jeho správnému a bezproblémovému fungování. Unikátní dvojice z výhodného balení BÝT FIT posílí organismus i redukuje tuky. Superpotravina jménem Chlorella zase dodá energii a vitalitu. 

TIP: Více o zmiňované superpotravině se dočtete v našem článku na blogu "Patří chlorella mezi nejúčinnější doplňky stravy?"

Ať už se vydáte na kterýkoli výšlap a jakoukoli horu, vezměte si doplňky stravy s sebou! Budou vašimi parťáky na cestě ke zdravějšímu a spokojenějšímu já.