Jak si užít léto u nás v Česku

U NÁS V ČESKU

I když se svět začíná pomalu, ale jistě znovu otvírat, letošní léto se bude stále nést ve znamení omezení. Abyste se vyhnuli neustálému testování za hranicemi, odhalte v nadcházejícím ročním období krásná zákoutí České republiky. Naše země rozhodně má, co nabídnout a současná doba tuzemským turistickým cílům jen hraje do karet. Nabízí se však otázka, co konkrétně vidět a navštívit?

Pohádkové hrady a zámky

Říká se, že každý člověk by si měl zanechat to dítě v sobě. Pokud máte pocit, že ve vás už usnulo, probuďte ho tím, že si zavzpomínáte na dětství a pohádky, které ho provázely. Stačí, když se vydáte na některý z oblíbených hradů a zámků, jež se na našem území rozprostírají. Řada z nich si střihla hlavní roli ve snímcích, jež běží v televizích nejen o vánočních svátcích. 

Za zmínku stojí napřílkad Červená Lhota, což je zámek známý nejen pro své červené zbarvení. V minulosti se zde točila pohádka O štěstí a kráse nebo Zlatovláska. Také se vydejte po stopách muzikálu Noc na Karlštejně a vystupte na hrad Karlštejn, kde ženy ve skutečnosti vždycky měly otevřená vráta. 

K dalším pohádkovým hradům a zámkům patří:
 • Hrad Švihov
 • Zámek Sychrov
 • Zámek Buchlovice
 • Hrad Pernštejn
 • Zámek Hluboká
 • Hrad Bouzov

Horské vrcholy jsou atraktivní i v létě

I když se na hory ženeme hlavně v době, kdy trávu pokrývá sněhová přikrývka, horské vrcholy jsou atraktivním cílem i v létě. Místo lyží si obujme kvalitní pohorky, se kterými zdoláme i nejvyšší horu Česka - Sněžku. Vydat se na její nejvyšší stupínek je možné z vícero stran - zvolíte těžkou trasu nebo se svezete lanovkou? 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Milujeme hory: výšlapy, které vám budou brát dech

Hlavně u vody

Horké letní počasí chceme nejčastěji strávit u moře. Jenže to se nám ještě neotvírá s takovou svobodou jako v minulosti. Proto přemýšlíme nad tím, kde strávit léto u nás, když teploty začnou dosahovat svých rekordních maxim. Možností je naštěstí celá spousta. Nabízí se například:

 • Vodní nádrž Orlík
 • Máchovo jezero
 • Vodní nádrž Šance

Už si stačí jen vybrat. 

Desatero tipů, jak si užít léto v česku

 1. Projděte se vinicemi jižní Moravy. 
 2. S dětmi zamiřte do zoologické zahrady. 
 3. Navštivte působivé české jeskyně. 
 4. Navštivte Prahu. 
 5. Vyzkoušejte paddleboard na nejbližším jezeře. 
 6. Stanujte a brnkejte na kytaru.
 7. Choďte na hřiby do lesa. 
 8. Vydejte se do Prachovských skal. 
 9. Nasedněte na kolo a projeďte se kolem Baťova kanálu.
 10. Stravte čas s rodinou a deskovými hrami doma u bazénu.