Jak předcházet stresu

glamurfit_stres_clanek_hobby

S podzimním obdobím přichází méně sluníčka a o to více více starostí. Děti začínají chodit do školy, pomalu se blíží Vánoce, přibývá více tmy. Pro mnoho z vás to může znamenat více stresu a proto vám chceme poradit jak se obrnit proti špatné náladě.

 

Změňte domácí výzdobu a dekorace. Podzimní bytová výzdoba často kopíruje barvy podzimu, ale pokud vám to připomíná nadcházející zimu, tak si ji domu nedávejte. Žlutá barva závěsů opticky vytvoří sluneční světlo už jen tím, že jimi prochází denní světlo a nemusí ani vyloženě svítit sluníčko. Když se budete chtít podívat na barevný podzim, běžte ven na čerstvý vzduch až bude svítit sluníčko a hlavně se kochejte.

Každou chvilku kdy bude svítit sluníčko a budete mít čas tak běžte ven. Sledujte předpovědi počasí a plánujte vaše aktivity podle toho.

Svíčky a světýlka jsou moc pěknou dekorací a rozhodně vytvoří pěknou atmosféru, která zlepší náladu. Pokud máte solární světýlka, tak ušetříte své úspory i přírodu.

 

Vite že?

Všimli jste si, že seveřané mají v oknech na vnitřním parapetu lampičky, které večer rozsvítí? Když tyto lampičky svítí, tak odstíní tmu venku a vy vnímáte pouze vnitřní příjemnou atmosféru. No a z venku to vypadá také zajímavě.

 

Připravte si svěží salát jako v létě a jen si do něj přidejte suroviny, které vás zasytí  a pocitově zahřejí v chladnějším počasí. Může to být vajíčko natvrdo, dýňová semínka nebo kus dobré šunky.

 

Tip pro vás:

Pamatujete si na jídlo dětských let? Ohřátý kus šunky a k tomu bramborovou kaši s máslem? Zkuste to.

 

Oblečení nemusí být nutně pouze tmavé. Sice to bude chtít plánovat podle deštivého počasí, ale proč si nepořídit světlý kabát nebo barevný šátek.

 

Tulipány kvetou na jaře venku a všichni se je pořizují v té době i domu. Jsou to krásné veselé kytky v mnoha barvách a bez problémů je seženete i během podzimu. 

 

Jak bude pěkné počasí, běžte sportovat ven. Klimatizované fitko si nechte na léto.

 

Zajímavost

Víte, že fyzickou aktivitou jako je například běh snížíte hladinu stresu a zabráníte tak špatné náladě. V případě, že vás běh nebaví, stačí i jen rychlejší procházka, jde jen o vyplavení adrenalinu do těla.

 

Na dny kdy bude špatné počasí si naplánujte návštěvu přátel, muzea nebo výstavy. Zabavíte se, a nebudete tak vnímat pošmourno venku.

 

DIY je označení pro různé manuálně výtvarné aktivity. Prohlédněte internet co by vás tak bavilo a začněte se jim během horšího počasí věnovat. Nebojte se začít malovat, šít, vyřezávat nebo skládat z papíru. Nejenže se tím zabavíte vy a případně vaše děti, ale možná si vytvoříte krásné dekorace na Vanoce a nebo několik dárku pro ostatní.

 

Knížka a dobré víno nebo hrnek teplého čaje, zabořit se do křesla, přikrýt dekou, rozsvítit lampičku. Tak tohle se vám v létě rozhodně nepodaří, to si užijete jenom během podzimu a zimy. Kdo má unavené oči, může si pořídit audioknihu a užít si volnou chvilku také.

Limonáda nemusí chutnat jen v letním období, zkuste si ji připravit i během zimy. Dodáte organismu dávku vitamínů a bude chutnat lépe než kupovaná. Mátu můžete pěstovat v květináči na okně a nasbírané ostružiny zamrazíte a v zimě jen hodíte do džbánku s vodou. Šípková limonáda je plná Vitamínu C a snadno ji připravíte, pokud máte výkonný mixér.

Zhluboka dýchat vám pomůže při okamžité úlevě od stresu nebo napětí, meditace je naopak dlouhodobější záležitost, ale možná díky ní objevíte jiný svět.

Smích je velký odbourávač stresu, pusťte si oblíbenou komedii nebo divadelní hru, která vás rozesměje.

 

V případě dotazů jsme vám kdykoliv k dispozici a můžete nás kontaktovat pomocí předpřipraveného formuláře.

 

Nezapomeňte sledovat naše další články, které pro vás připravujeme.