10 důvodu, proč začít cvičit

Návrh bez názvu - 2020-12-27T225843.223

Všímáte si toho, že ve vašem okolí prakticky každý cvičí? Ať už mluvíme o přátelích či o vzdálených blízkých, každý se věnuje nějakému sportu nebo posilování. Možná se toužíte přidat na stejnou vlnu, ale nejste dostatečně motivováni. Sepsali jsme proto několik důvodů, proč začít cvičit ještě dnes. Už žádné výmluvy na hektický život či nedostatek času. Cvičit se dá i u oblíbeného televizního pořadu. Jaký důvod se stane tou vaší motivací?

10 důvodů, proč začít cvičit

Splníte své novoroční předsevzetí

Po náročných vánočních svátcích, které se (stejně jako každý rok) nesly ve znamení jídla a přejídání se, si řada lidí stanovila jasné novoroční předsevzetí - CHCI ZHUBNOUT! A aby došlo ke splnění slibu, je třeba zakomponovat do svého každodenního harmonogramu alespoň deset minut cvičení. I pár minut denně dokáže s tělem zázraky, proto neotálejte. Nemusíte nutně navštěvovat posilovnu, na internetu se dá najít řada videí, podle kterých můžete cvičit u populárního televizního pořadu.

TIP OD GLAMURFIT: Aby vám šlo hubnutí lépe, podpořte spalování tuků našimi spalovači tuků (doporučujeme například Fat Blocker nebo Carnifast Super 1000mg).

Anulujete stres

Nejen předvánoční čas se nesl v hektickém duchu. Mnozí z nás ve zběsilém tempu pokračují, což vede k vyvolání stresu. A stres - ten je vysoce škodlivý. Proto ho ze svého těla vyžeňte s pomocí cvičení. Během cvičení dochází k vyloučení přírodních chemických látek, které vytváří pocit dobré nálady a štěstí. Takzvané endorfiny snižují hladinu stresu a pozvednou náladu na maximum. 

Pro zlepšení metabolismu

Dalším důvodem, proč začít cvičit, je zlepšení metabolismu. Pokud se vám podaří metabolismus nastartovat, spalovat budete i ve chvílích, kdy budete odpočívat. A to za pár minut cvičení denně stojí, nebo ne?

Cvičení jako skvělý společník při menopauze

Dámy, věděly jste, že díky pravidelnému cvičení dojde k omezení příznaků menopauzy? Nejedna žena ví, jak náročné období jménem menopauza je. Objevují se návaly horka, přibývá se na váze, spánek je nepravidelný a nekvalitní. Pokud se zavede fyzické cvičení do každodenního harmonogramu, projevy menopauzy se zmírní. 

Pro zdravější já

Tím hlavním důvodem, proč začít cvičit, je zdravější já. Díky cvičení sice dosáhnete vysněné postavy, po které tak dlouhou toužíte, ale především se budete cítit po zdravotní stránce lépe. Kosti budou silnější a budete méně náchylnější ke zranění. Zdravější bude také srdce, kterému nebude hrozit tak velké riziko onemocnění. 

TIP OD GLAMURFIT: Zdravějí já podpoří i doplněk stravy Chlorellax Detox 500mg. Sladkovodní řasa jménem chlorella je skvělým zdrojem tělu prospěšných a potřebných živin. Co dalšího umí se dočtete v článku na téma "Patří chlorella mezi nejúčinnější doplňky stravy?"

Budete chytřejší

To, jaký má cvičení vliv na člověka, dlouhá léta fascinuje nejednoho vědce. Nedávno bylo prokázáno, že ti, kteří pravidelně cvičí, budou chytřejší. Při cvičení neposilují jenom svaly, ale také mozek. Lidé se lépe vyjadřují a také jim nedělá problém koncentrovat se. 

Budete mít více energie

Máte pocit, že únava se stala vaším každodenním parťákem? Cítíte se unavení čtyřiadvacet hodin denně? Kromě toho, že byste měli spát 7-8 hodin denně, vyplatí se taky pravidelně cvičit. Právě cvičení vám dodá tolik potřebnou energii.

Vyplatí se však do svého harmonogramu zakomponovat různé druhy pohybu, nejen posilovací cviky - vhodná je také procházka nebo vyjít schody místo toho, že se svezete výtahem. 

Budete se cítit lépe

Bylo prokázané, že lidé, kteří pravidelně cvičí, se také cítí lépe. Dnešní doba je synonymem hektičnosti, také neustálého spěchu. Lidé jsou prakticky denně ve stresu a jejich psychická stránka není v nejlepším pořádku. Se cvičením se však váš postoj může zcela změnit. Stanete se spokojenějšími a budete se obecně cítit lépe - jak po fyzické, tak po psychické stránce. 

Pro větší sebevědomí

Sebevědomí dnes hraje velkou roli. Jen sebevědomí lidé dokážou zaujmout. Bohužel je lidské sebevědomí mnoha faktory snižováno. Vzhled, postava - i to má vliv na to, jak moc sebevědomě se cítíte. Díky cvičení automaticky dochází k jeho zvýšení. Postava se tvaruje, s celkovým vzhledem jste spokojenější a sebevědomí se tím pádem zvyšuje. Je to jednoduchá rovnice. 

Proti osteoporóze

Seznam důvodů, proč začít cvičit, zakončíme tím, že cvičení pomáhá snižovat riziko vzniku osteoporózy. Jak již bylo zmíněno, díky cvičení dochází k posílení kostí, což povede k tomu, že se problémům, jako je osteoporóza, v budoucnu vyhnete.