Ať jsou záda pevná jako skála! Cviky na záda podle trenérky Šárky

cviky-na-zada_1

Při honbě za vysněnou postavou byste se měli při cvičení zaměřit nejen na problematické partie, jako je zadeček nebo bříško, ale také na ostatní části těla. Zapomínat by se nemělo ani na záda, která bohužel podceňují hlavně ženy. Zádové svaly jsou však velmi často ochablé, a to z důvodu sedavého zaměstnání nebo proto, že má člověk nedostatek pohybu. Pokud je pravidelně neprotahujeme a neposilujeme, dostihnout nás mohou dlouhodobé bolesti zad a krční páteře. 

Abyste se vyhnuli zdravotním problémům, které nedostatečné protahování zad způsobuje, je zapotřebí zádové svaly pravidelně (a především správně) posilovat. S tím pomůže trenérka Šárka, která si připravila sérii pěti cviků, jež můžete zakomponovat do svého každodenního harmonogramu. Více jejích videí či cvičebních sad naleznete na webové stránce www.cvicenissarkou.cz

Jak správně cvičit zádové svaly

Nejlepší cviky na záda, která je zpevní i vyrýsují

Kmitání ze strany na stranu

Cviky na záda nejsou nic složitého. Je však třeba klást důraz na to, aby se prováděly správně. Stejně jako při cvicích na zadeček (o nich se dočtete v článku zde) se můžete dopustit řady chyb, při cvičení zádových svalů tomu není jinak.

Prvním cvikem, který dokonale zpevní zádové partie, je kmitání ze strany na stranu. Stačí se při cviku jenom položit na břicho, ruce dát pod čelo, zvednout hlavu a kmitat z jedné strany na stranu druhou. Předejděte v tomto případě zaklánění hlavy a zvedání nohou. 

Stahování loktů

Mnohé cviky na záda se provádí vleže na břiše. Ani další cvik není výjimkou. Je jím stahování loktů, přičemž máme čelo opřené o zem a ruce vzpažené, držíte je neustále nad zemí. Při jejich zvedání se snažíte dát lokty co nejblíže k tělu, předloktí však stále zůstává vodorovně se zemí. Opět mluvíme o takovém kmitání - ruce vždy vracíme zpátky do vzpažení. Opět platí, že se neprohýbáme v bedrech. 

Zvedání přední části těla

Zádové svaly posilujeme i tak, že zvedáme přední část těla. Opět ležíme na břiše, hlavu máme zvednutou, ruce spojené za zády. Při cviku kmitáme směrem dozadu čili zvedáme přední část těla. Dáváme si pozor na to, ať hlavu příliš nezakláníme. Zvedáme převážně hrudník. Nohy necháváme nehybně a volně ležet.

Rozpažené ruce

Krátký trénink posilující zádové partie zakončíme dvěma cviky, při nichž máme ruce rozpažené. Opět ležíme na břiše, čelo položené na zemi, ruce natažené před sebou. Při cvičení stahujeme zádové svalstvo, ruce posíláme dozadu, pracujeme s lopatkami, lokty se přibližují. 

V případě druhého cviku je počáteční pozice stejná, jen ruce jsou nataženy do stran. Opět pracujeme s lopatkami, lokty se při cvičení přibližují a poté opět vrací do vzpřímené polohy. 

Cviky na záda v praxi:

Cvičte záda pravidelně a správně

Jak již bylo zmíněno, díky pravidelnému procvičování zad předejdeme bolestem zad a krční páteře. Kromě jiného se nám zlepší držení těla, jelikož posílíme jinak ochablé zádové svaly. Zlepší se držení ramen i hlavy. Zároveň se posílí svaly středu těla, spálíme více tuků, dokonce zlepšíme pohyblivost určitých úseků páteře. A to už za to stojí, nemyslíte?

Chcete spálit ještě více nechtěných tuků?

I když při cvicích na záda spalujete opravdu velké procento tuků, vaši snahu je možné ještě trochu podpořit. A to unikátními spalovači tuků, které fungují! Naše nabídka obsahuje rovnou několik efektivních doplňků stravy, stačí si vybrat ten, který se vám bude nejvíce zamlouvat. Bude to spalovač tuků Fat Blocker nebo vám učaruje spíše Carniplus & Arginine

Fat blocker blog